slide-1.jpg
01
Gru
Potęga Informatyki i Geniusze IT
Posted by Super User

Informatyka ma swoją magię i tajemnice. Przekonali się o tym wszyscy uczniowie naszego technikum informatycznego, którzy 24 listopada wzięli udział w wycieczce zawodowej, zorganizowanej przez nauczycieli informatyki -  Ewelinę Pogwizd, Piotra Stojka i Sylwestra Klimka - do WSB-NLU w Nowym Sączu, uczestnicząc w widowisku „Potęga informatyki”.

Wyjazdy te stały się już tradycją, w której nasza szkoła bierze udział od kilku lat.


„Potęga Informatyki” to widowisko multimedialne, w którym świat realny łączy się z wirtualnym. Na oczach widzów informatyka dominuje rzeczywistość. Każdy uczestnik wydarzenia staje się częścią wirtualnego świata, jego integralnym elementem. Przy pomocy doskonałej muzyki, animacji, filmów, laserów i efektów świetlnych prelegenci odkrywają możliwości nowych narzędzi informatycznych oraz prezentują nowoczesne urządzenia - a wszystko po to, by każdy uczestnik odczuł prawdziwą moc  Informatyki!

W tym roku prelegentami byli finaliści Ogólnopolskiego Konkursu „Geniusz IT”.  Byli to:

  • Geniusz Programowania – odkrywający najnowsze techniki programistyczne,
  • Geniusz Gier Komputerowych – dowodzący, że nie tylko granie może być pasją,
  • Geniusz Aplikacji Internetowych – przedstawiający narzędzia do codziennej pracy,
  • Geniusz Sieci Komputerowych – odsłaniający drugą stronę medalu Sieci,
  • Geniusz Nowoczesnych Urządzeń – prezentujący małe urządzenia stworzone do wielkich rzeczy.

Gościem specjalnym był Big Led Monster – Wielki Przerażający Potwór, na widok którego niejednemu z nas cierpła skóra.

 

Galeria zdjęć >>>