3.jpg
01
Gru
Informatycy w edukacyjnej chmurze
Posted by Super User

   We wtorek, 5 grudnia,  17 uczniów kl. III TI wraz z nauczycielami: Eweliną Pogwizd i Sylwestrem Klimkiem wyjechało na zajęcia stacjonarne w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Wyjazd ten odbył się w ramach zajęć on-line z obszaru informatyka w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna”. Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości na temat zarządzania treścią systemów WWW, tworzenia i modyfikowania elementów strony internetowej -  menu,  galerii zdjęć oraz innych widgetów, a także poznali wtyczki – metodę na rozszerzenie funkcjonalności  WordPress.

Kolejne zajęcia wyjazdowe odbędą się w II semestrze. W ramach projektu uczniowie od 17 X  spotykają się co tydzień w naszej szkole, by uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych z informatyki w formie wideokonferencji. Spotkania prowadzą doktorzy i doktoranci z małopolskich uczelni. Wraz z naszą młodzieżą w lekcjach on-line uczestniczą uczniowie z Tuchowa i Suchej Beskidzkiej.
W piątek, 8 grudnia, czterech uczniów z tej klasy wyjechało na warsztaty weekendowe w WSTiE w Suchej Beskidzkiej. Czekamy na ich gorącą relację.

 

Galeria zdjęć >>>