slide-4.jpg
01
Gru
Informatyczne Warsztaty Weekendowe w Suchej Beskidzkiej
Posted by Super User

W dniach od 08 do 10 grudnia uczniowie technikum informatycznego uczestniczyli w warsztatach weekendowych przeprowadzonych w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.
Czterech uczniów z klasy III TI miało okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych na Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w obszarze „Informatyka".

Program warsztatów - bardzo bogaty i urozmaicony – realizowali pracownicy naukowi Akademii Górniczo-Hutnicznej w Krakowie: pan dr Zdzisław Onderka oraz doktorant pan mgr Przemysław Lisowski. Młodzież korzystała z nowoczesnych pracowni komputerowych oraz z najnowszych programów i aplikacji, uczestniczyła w ciekawych zajęciach, a także ćwiczeniach stacjonarnych i terenowych. Tematyka niezwykłych lekcji dotyczyła języków programowania oraz geoinformatyki i baz danych.
Pierwszego dnia odbyły się zajęcia z programowania w języku C++ z wykorzystaniem programu MICROSOFT VISUL STUDIO 2008. Następny dzień poświęcony był tematowi: „Geoinformatyka w praktyce. Przetwarzanie i analizy informacji w bazach danych przestrzennych”, a zajęcia odbyły się w parku wokół Zamku Suskiego. Zadaniem uczestników było pobieranie danych parku np. ławka,  most, monumenty, za pomocą aplikacji na telefon GS TRACER. Po ich zebraniu uczniowie tworzyli bazę danych w języku SQL.

 Galeria zdjęć >>>