slide-1.jpg
01
Gru
Wśród pszczelich przysmaków
Posted by Super User

W piątek, 25 maja,  klasa I TŻG z nauczycielami Dorotą Kulig - Marcisz i Małgorzatą Ziębą w ramach wycieczki zawodowej odwiedziły hobbystyczną pasiekę państwa W. i J. Borzęckich.

Gospodarze zapoznali uczniów z podstawowymi informacjami na temat różnych gatunków miodów i produktów pszczelich tj. pyłku kwiatowego, pierzgi, propolisu, mleczka pszczelego oraz kosmetyków: kremów i maści.

Niezwykłym doświadczeniem były: obserwacja narodzin pszczół, degustacja świeżego pyłku kwiatowego bezpośrednio z ula oraz zajadanie się miodem prosto z plastra. Dodatkowo zostali zapoznani z technologią pozyskania miodów, a także skorzystali z domków pszczelich, które korzystnie wpływają na wzrost sił życiowych i zmniejszają zmęczenie. Po zastosowanej apiterapii pełni wigoru i sił witalnych wrócili do Starego Sącza.

Galeria zdjęć >>>