slide-1.jpg
01
Gru
XXII Festiwal Muzyki Myśliwskiej Nowy Sącz 2017
Posted by Super User

Nowy Sącz stał się przez dwa dni stolicą muzyki myśliwskiej. W rywalizacji  o "Róg Wojskiego" wzięło udział ponad 300 sygnalistów z całej Polski. Wśród uczestników był także Zespół Sygnalistów Myśliwskich z naszej szkoły, który zajął V m. w kat. C. Ponadto nasi nauczyciele i  uczniowie z ogromnym zaangażowaniem pomagali w organizacji Festiwalu.  Konkurs mający rangę  mistrzostw Polski w kategorii solistów i kategorii zespołów to okazja do sprawdzenia umiejętności gry na rogu myśliwskim.

Gra na rogach myśliwskich jest jedną z najstarszych i najpiękniejszych tradycji łowieckich. Tworzy ona podniosłą atmosferę zarówno na polowaniach, jak i spotkaniach czy uroczystościach myśliwskich. Piękno tej muzyki na trwałe unieśmiertelnił w epopei narodowej nasz wieszcz – Adam Mickiewicz

Organizowanie konkursów sygnalistów jest podyktowane dwoma podstawowymi względami. Jest to okazja do spotykania się pasjonatów tej sztuki z całego kraju, porównywania umiejętności, wymiany doświadczeń oraz informacji. Z drugiej strony, konkursy dają aktualny obraz tej dziedziny oraz wskazują kierunki dalszego rozwoju i prac szkoleniowych. Również ważny jest aspekt propagowania muzyki myśliwskiej w różnych środowiskach społecznych przy okazji festiwalu. Od czasu powołania Klubu Sygnalistów charakter mistrzostw Polski w tej dziedzinie przejął od 1996 roku „wędrujący” Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego”. Jest on obecnie główną i największą imprezą w dziedzinie sygnalistyki w kraju. 

Galeria zdjęć >>>

Artykuł i galeria zdjęć na stronie powiatu nowosądeckiego>>>