slide-8.jpg
01
Gru
Nauka w praktyce wśród pięknych widoków
Posted by Super User

Sądecczyzna jest szczególnie piękna jesienią, o czym przekonała się kl. II TL, która - 17 X -  uczestniczyła w zajęciach  przeprowadzanych przez nauczyciela przedmiotów zawodowych (Dariusza Horowskiego)  w lesie.

Uczniowie omawiali i analizowali zagadnienia związane z:  topografią i przyrodą terenów leśnych należących do nadleśnictwa Stary Sącz, Popradzkiego Parku Krajobrazowego oraz Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Beskidu Sądeckiego”, sposobami pomiaru średnic (przy użyciu średnicomierza) oraz wysokości drzew (przy użyciu wysokościomierza „Suunto”), rozpoznawaniem wybranych gatunków drzew i krzewów leśnych na podstawie żywych okazów. Zakończeniem ciekawych zajęć, odbywających się w miłej i sympatycznej atmosferze, było pieczenie kiełbasek na ognisku.

 

                

Galeria zdjęć >>>