slide-7.jpg
01
Gru
Praktyki po niemiecku ....
Posted by Super User

Podobnie jak w ubiegłym roku nasi leśnicy odbyli zagraniczną  praktykę w przepięknej, malowniczej miejscowości Kloster Schӧntal (Badenia-Wirtembergia). Tegoroczna grupa licząca 30 uczniów od 16  do 22 października spędziła bardzo intensywnie czas, meldując się tylko na noc w domu Waldschulheim, gdzie nas zakwaterowano.

Program praktyk został zaplanowany interesująco, gdyż oprócz tematyki leśnej zetknęliśmy się z historią oraz kulturą pobliskich miejscowości na terenie krajów związkowych tj.: Badeni-Wirtembergii oraz Bawarii.

Na zajęciach uczniowie zapoznali się z gospodarką leśną w Niemczech, wykonywali prace pielęgnacyjne w rewirze leśnym Krautheim dla ochrony storczyków, natomiast w rewirze  Weilbach mieli okazję sadzenia daglezji i porozmawiania na temat budowy, składu gatunkowego drzewostanu z tamtejszym leśniczym. Na terenie leśnictwa Kocher-Jagst zbudowali ambonę myśliwską oraz zwiedzili pobliski tartak Gillig w Creglingen-Münster. Ekscytującym przeżyciem był udział w zbiorowym polowaniu, gdzie wystąpili w roli naganiaczy lub obserwatorów na ambonach.

Leśnicy z opiekunami zwiedzili Miltenberg, gdzie zostali oprowadzeni po browarni Faust. Wspaniałą przygodą była wizyta w parku wspinaczkowym w Ӧhringen oraz zwiedzanie miasta Mannheim, które posiada zachowany zabytkowy układ urbanistyczny (I poł. XVIII wieku) na planie szachownicy – „kwadratowe miasto” – złożonej ze 144 pól. W starym centrum miasta ulice nie posiadają nazw, a jedynie szachowe oznaczenia np. D7, L4 itd.

Już nie możemy się doczekać następnych praktyk, które oczywiście odbędą się za rok. A teraz pozostają wspomnienia niezapomnianych chwil spędzonych w miłej atmosferze.

 

             

Galeria zdjęć >>>