slide-6.jpg
01
Gru
Dla każdego coś miłego, czyli leśnicy nad morzem...
Posted by Super User

Na początku maja uczniowie klasy II Technikum Leśnego spędzili kilka dni na wycieczce w Trójmieście. Po nocnej podroży pociągiem i zakwaterowaniu w schronisku młodzieżowym leśnicy zwiedzali nadbrzeże Gdyni oraz oceanarium.

Na Helu, do którego popłynęli statkiem, uczestniczyli w karmieniu fok w fokarium i zwiedzali muzeum. Po ciekawym filmie o zagrożonych zwierzętach Bałtyku odkrywali tajemnice fortyfikacji  wojennych, bezcennych z punktu widzenia historyków.

W trzecim dniu pobytu drugoklasiści podziwiali jedno z najpiękniejszych nadmorskich miast – Gdańsk. Melomanów zachwycił koncert organowy w Katedrze w Oliwie, a sportowców – Stadion Energa Gdańsk. Po południu uczniowie poznawali historię  Polski, odwiedzając Westerplatte, Pocztę Polską w Gdańsku oraz Pomnik Poległych Stoczniowców. Niezwykłe wrażenia towarzyszyły wszystkim podczas zwiedzania zabytków starego Gdańska: zachwyciła zwłaszcza urokliwa ulica Mariacka z kościołem Mariackim i niesamowite widoki rozciągające się z wieży kościelnej.

W ostatnim dniu wycieczki leśnicy złożyli wizytę na  Darze Pomorza, ORP Błyskawicy, okręcie podwodnym marynarki wojennej oraz wzięli udział w  zajęciach w Centrum Nauki Eksperyment.          

Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy, ale zostały tysiące pięknych zdjęć i uśmiech na twarzy na wspomnienie wspaniałych chwil.

Galeria zdjęć >>>