slide-6.jpg
01
Gru
Pierwsze spotkania z patronem szkoły
Posted by Super User

   Patron szkoły to autorytet dla uczniów i dorosłych, ktoś, kto wskazuje drogi działania, określa charakter szkoły... Od 2014 r. ZSP nosi imię
ks. prof. J. Tischnera. Uczniowie klas pierwszych ( i nie tylko) poznają patrona w różny sposób. Klasa I TET stanęła przed ciekawym wyzwaniem na lekcji wychowawczej.

   Zapoznając się z bogatą spuścizną filozoficzną i kaznodziejską oraz pozycjami o Józefie Tischnerze (wszystko z licznych zasobów bibliotecznych ZSP) i materiałami przygotowanymi przez wychowawczynię, układali pytania dla swoich koleżanek i kolegów. Zwycięska drużyna wykazała się w zaciętej rywalizacji znajomością faktów z życia patrona, jego twórczości, a także ze "starosądeckich  śladów" wielkiego myśliciela, zdobywając w nagrodę dodatkowo torbę słodkości.

Nauka hymnu też "poszła" nieźle, o czym przekonają się wszyscy pewnie już niedługo. W planach jeszcze wiele ciekawych spotkań ze słynnym filozofem, który urodził się właśnie w Starym Sączu.   

Galeria zdjęć >>>